Obuwie przemek  

Fenomen mody streetwear

Moda uliczna to bardzo szerokie pojęcie, jest też bardzo zróżnicowana. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które modele ubrań czy butów wpisują się w ten trend. Streetwear to tak naprawdę ogromną dowolność, a więc każdy może się ubierać tak jak się mu podoba.

Początki mody streetwearowej

Moda uliczna narodziła się na przełomie lat 70 i 80, w Stanach Zjednoczonych. Ten trend był tworzony przez młodzież, która chciała się wyróżnić na tle reszty społeczeństwa. Prawdziwy rozwój streetwearu. Prawdziwy rozwój mody ulicznej przypada na ostatnią dekadę XX wieku. To własnie w tym czasie powstały ikoniczne buty streetwear.

Oczywiście projektanci chętnie eksperymentują z wzorami czy fasonami, jednak co jakiś czas wracają klasyczne modele. Oryginalne buty z lat 70 czy 80 na aukcjach potrafią osiągnąć naprawdę zawrotne ceny, które potrafią zwalić z nóg.

Moda uliczna z założenia ma być praktyczna, a więc idealna do założenia na miasto. Bardzo często buty sprzedawane przez popularne sieciówki są stylizowane na buty do biegania. Dzięki temu asortyment jest dopasowany do aktualnie obowiązujących trendów. Futurystyczne projekty w tym przypadku bardzo często nie zdają egzaminy i firmy wracają do swoich sztandarowych modeli z lat 80 i 90. Oczywiście w nieco odświeżonej formie.

Pokaż swój indywidualny styl

Moda uliczna pozwala na bardzo dużą dowolność. Kombinacji i możliwości do wyboru jest naprawdę bardzo wiele każdy może znaleźć coś dla siebie. Możemy wyglądać naprawdę oryginalnie, wystarczy odrobina kreatywności…