Dodatki przemek  

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne to niezaprzeczalne „must have” sezonu letniego. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać jak najlepsze.

Okulary przeciwsłoneczne – rozmiar i kształt

Wciąż bardzo modne są okulary zakrywające niemal pół twarzy. Możesz jednak wybierać spośród wielu kształtów. Postaraj się, aby było Ci w nich wygodnie oraz aby kształt ramki pasował do kształtu Twojej głowy.

Prostokątne okulary pasują do twarzy okrągłej i wąskiej, natomiast trójkątne są polecane osobom z wydatną żuchwą, gdyż mogą odwrócić od niej uwagę. Bardzo popularne lennonki, czyli okulary okrągłe, pasują niewielu osobom.

Zastanów się, jaką na co dzień nosisz fryzurę i idź wybierać okulary przeciwsłoneczne właśnie w takiej. W tym wypadku panowie mają łatwiej, ponieważ zazwyczaj codziennie czeszą się tak samo. Jeśli natomiast lubisz dość często eksperymentować z fryzurą wybierz uniwersalne okulary, albo wybierz dwie pary.

Okulary przeciwsłoneczne – filtr przeciwsłoneczny

Okulary to nie tylko modny look, ale również zdrowie naszych oczu. Dlatego warto wybrać okulary posiadające filtr UV400. Dodatkowo, jeśli uprawisz sport to dobrze, żeby okulary miały również filtr polaryzacyjny.

Okulary przeciwsłoneczne – kolor

Jeśli chodzi o kolor okularów przeciwsłonecznych, to trzeba dobierać go w zależności od karnacji i koloru włosów, a także zwracając uwagę na kolor ubioru.

Od kilku lat możemy wybierać nie tylko spośród kolorowych ramek, ale również szkieł! Różowe, żółte czy pomarańczowe można nosić nawet w pochmurne dni, a na pewno zyskają blasku!

Oferta sprzedażowa: okulary przeciwsłoneczne tutaj