bluza dymek grube lolo
Sklep streetwear przemek  

Różnice między bluzą a swetrem

Prawdopodobnie masz teraz w swojej szafie kilka swetrów. Są przytulne, idealne na chłodne dni i świetnie wyglądają w połączeniu z dżinsami lub spodniami dresowymi. Ale co jeśli widzisz bluzę, która jest prawie dokładnie taka sama? W tym artykule zbadamy subtelne różnice między tymi dwoma rodzajami ubrań. Czytaj dalej jeśli interesuje Cię ten temat.

Czym jest sweter?

Sweter to rodzaj dzianej odzieży wierzchniej noszonej zazwyczaj przez mężczyzn, kobiety i dzieci. Najpopularniejsze style swetrów to kardigan, golf, pulower i V-neck. Sweter to dzianinowa odzież o luźnym, otwartym splocie lub gęsto tkana, która okrywa tułów i ramiona i którą można naciągnąć na głowę. Sweter to także każde ubranie wykonane z dzianiny, które jest przeznaczone do noszenia na tułowiu. Swetry są zazwyczaj wykonane z gęstego materiału, takiego jak wełna lub mieszanka syntetyczna.

Czym jest bluza?

Bluza, taka jak bluza Grube Lolo to rodzaj luźnego, swobodnego topu z rękawami, który jest wykonany z ciężkiego materiału, zazwyczaj polaru. Ciężki materiał sprawia, że jest ona idealna na zimną pogodę. Bluzy są świetne do leżenia w domu lub do noszenia podczas ćwiczeń. Są również często używane jako uniform, szczególnie w różnorakich aktywnościach fizycznych. Bluza jest często wykonana z polaru, bawełny lub połączenia tych dwóch materiałów.

Jakie są różnice?

Główną różnicą między swetrem a bluzą jest materiał. Sweter jest zazwyczaj wykonany z lekkiej dzianiny, bawełny lub wełny. Z drugiej strony, bluza jest wykonana z cięższej tkaniny polarowej. Konstrukcja tych dwóch ubrań jest inna. Swetry są dziane, ale bluzy są tkane. Dopasowanie i wykończenie swetra jest o wiele bardziej skomplikowane, z różnymi rodzajami szwów i bardziej dopasowanym krojem. Bluzy są bardziej workowate, a mniej uwagi poświęca się temu, jak pasują do ciała, ze względu na to, że wiele bluz jest streetwearowych. Przykładem bluz streetwearowych są właśnie wspomniane nieco wcześniej bluzy Grube Lolo.